Witaj, gość! [ Zaloguj się

 

Nowy Rok na tatrzańskim stoku – ale na którym?

  • Miejscowość: Zakopane
  • Gmina/powiat/miejsc.: Zakopane
  • Kod pocztowy: 34-500
  • Opublikowany: 15 grudnia 2012 22:05
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło

Opis

W Nowy Rok trzeba się dobrze wyszaleć. Jeśli postanowiliście spędzić tenże uroczysty dzień u stóp Tatr na sportowo, trzeba będzie wybrać jakiś stok, na którym funkcjonuje przyzwoita stacja narciarska. A wybór wcale nie bedzie taki prosty, bowiem każda z takowych stacji ma w zanadrzu jakąś innowacje tudzież atrakcje nie dostępną gdzie indziej. Najlepiej, będąc w Tatrach, zagrać w „orzeł i reszka”, gdy przyjdzie wam zdecydować na jakim stoku narciarskim aktywnie wypoczywać w Nowy Rok. Ja wam zaproponuje trzy stacje narciarskie dostępne na Podhalu, choć, rzecz jasna, na tatrzańskiej ziemi jest tychże stacji nie tylko trzy, ale znacznie więcej, na których dzieje się coś nowego lub może być korzystnie dla użytkowników grupowych.
Dużą popularnością cieszy się ośrodek narciarski położony na południowym zboczu Gubałówki. Może już kiedyś bawiliście się na stokach stacji narciarskiej Polana Szymaszkowa? Jeśli nie, to w Nowy Rok spróbujcie. Dolna stacja znajduje się przy drodze Powstańców Śląskich, prowadzącej z Zakopanego do Kościeliska. Leży w pobliżu Hotelu Mercure, czyli dawnego Hotelu Kasprowy. Możecie także dojechać, bowiem jest taka dogodność, do górnej stacji, jaka znajduje się na grzbiecie Gubałówki. Co takiego nowego oferują gospodarze tegoż ośrodka? Mogą się na ten przykład pochwalić nowym, długo wyczekiwanym ratrakiem produkcji znanej i cenionej niemieckiej firmy. Pracuje już pełną parą. Ratrak znacznie poprawi jakość przygotowywania trasy narciarskiej, jak i skróci czas jej przygotowywania. Od grudnia 2012 roku ruszył Kids Park Szymaszkowa, czyli zimowy plac zabaw dla dzieci. Nad maluchami czuwa instruktor, który nie tylko dba, by się dobrze bawiły, ale i czegoś nauczyły w snowboardzie i na nartach. Niewątpliwą atrakcją jest tu transporter taśmowy, czyli wyciąg, z którego bezpiecznie mogą skorzystać nawet czterolatki.
Jeśli słyszeliście już o stacji narciarskiej Małe Ciche i o niczym innym nie marzycie, jak tylko o tym, by w Nowy Rok pojeździć tam na nartach, to uzupełnie waszą wiedze w tej materii o parę dodatkowych szegółów. Leży ona na zachodnich zboczach grzbietu między szczytami Wierch Zgorzelisko i Zadni Wierch, które to zbocza łagodnie opadają do doliny Potoku Filipczańskiego, przepływającego przez wieś Małe Ciche. Dolna stacja tegoż ośrodka znajduje się we wsi, możliwy jest również dojazd do parkingu przy górnej stacji, znajdującej się przy Polanie Zgorzelisko. Do waszej dyspozycji jest tu kolej krzesełkowa, która została w grudniu 2012 roku zmodernizowana na kolej wyprzęganą. Kolej wyprzęgana to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa narciarzy i snowboardzistów poprzez zmniejszenie prędkości stacyjnych a propos wsiadania i wysiadania do minimum. Został także zmniejszony czas wjazdu na górę z 12 minut do ok. 5 minut. A to dopiero I etap modernizacji tejże kolei. Tak więc, jeśli w Nowy Rok spędzany na stoku priorytetem będzie dla was bezpieczeństwo na wyciągu, to Małe Ciche będzie w sam raz.
I na koniec wspomnę wam jeszcze o stacji narciarskiej w Zakopanem usytuowanej na zboczach Nosala, zwłaszcza jeśli będziecie spędzać Nowy Rok w Tatrach dość liczną grupą. Otóż, jeśli będzie was co najmniej 10 osób, to przy zakupie jednorazowo karty dostępne są zniżki. Na każde 10 zakupionych kart czasowych lub terminowych otrzymujecie 1 kartę gratis. Karta ta ma taką samą wartość, jak zakupione karty. Najważniejsze jednak, by w Nowy Rok zapanowała prawdziwie zimowa aura, bowiem nawet nowoczesne ratraki i maszyny do naśnieżania, zniżki i promocje nie pomogą, gdy temperatury okażą się prawdziwie letnie. Ale nie będę was straszyć letnimi temperaturami pod Giewontem, ważne by powitać Nowy Rok z pogodą ducha.

Nr ogł.: 58950ccd7b419225

Zgłoś problem

Przetwarzanie żądania, proszę czekać...