Witaj, gość! [ Zaloguj się

 

Malarstwo Haliny Romualdy Zięby

  • Ulica: Nędzy-Kubińca 76
  • Miejscowość: Kościelisko
  • Gmina/powiat/miejsc.: Kościelisko
  • Kod pocztowy: 34-511
  • Opublikowany: 19 listopada 2011 20:16
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło

Opis

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę malarstwa Pani dr Haliny Romualdy Zięby z Kościeliska. Wernisaż wystawy odbędzie się 18.11.2011 r w piątek o godz. 18.00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko przy ulicy Nędzy-Kubińca 76, obok poczty. Wystawa udostępniona zwiedzającym od 17 listopada do 15 grudnia codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 do 16.30.

Dr Halina Romualda Zięba, z wykształcenia pedagog, specjalista psychoterapii, rehabilitantka. Pochodzi z Tarnowa, gdzie ukończyła LP, następnie studia na AWF w Krakowie. Jest trenerem II kl. narciarstwa oraz specjalistką rehabilitacji. Ukończyła również studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz psychologię w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Studia doktoranckie ukończyła na AWF –Wrocław.

Od 37 lat mieszka w ukochanym Kościelisku. Pracę rozpoczęła w sanatorium rehabilitacyjnym w Rabce, następnie przez osiem lat pracowała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kościelisku, od roku 1981 do 2006 była profesorem w Zespole Szkół Budowlanych. Przez 18 lat pracowała jako doradca metodyczny w zakresie wychowania fizycznego organizując konferencje, warsztaty metodyczne, lekcje pokazowe dla nau-czycieli, zawsze gotowa do niesienia wsparcia i pomocy. Przez całe życie wzbogaca swój warsztat pracy, poszerza wiedzę i umiejętności. Bierze udział w konferencjach nauko-wych, sympozjach, szkoleniach, kursach. Zdobytą wiedzą dzieli się z innymi. Przez 12 lat prowadziła Centrum Rehabilitacji i Rekreacji w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Jest również ekspertem oświaty.

Od 15 lat pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej Oddziału Podhalańskiego w Zakopanem organizuje Ogólnopolskie Konferencje Naukowo – Metodyczne dla nau-czycieli wychowania fizycznego z udziałem wybitnych profesorów.
Przez okres 10-ciu lat pracowała na stanowisku dyrektora Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Stowarzyszenia “RODZINA” w Zakopanem, którego jest współzałożycielem.
Prowadziła warsztaty malarskie dla osób zagrożonych uzależnieniem w/g autor-skiego programu „ ART- terapia na Podhalu”. Została odznaczona nagrodą specjalną Ministra, kilkakrotnie – nagrodą Kuratora Oświaty, odznaczona za zasługi w sporcie szkolnym , oraz w sporcie wyczynowym, otrzymała prestiżową nagrodą Fundacji Pro-fesora Trześniowskiego. Od 6 lat jest starszym wykładowcą w Instytucie fizjoterapii w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.
Pani Halina emocje przelewa na płótno. Kiedy znajduje czas na malowanie? – spędza przy sztalugach każdą wolną chwilę. Pani Halina zachwyca się barwą, jej obrazy to głównie olej na płótnie. Tematyka jest różnorodna: kwiaty, martwa natura, abstrakcje. Pierwsza wystawa w 2005 roku odbyła się w Galerii Teatru im. Witkacego w Zakopanem i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Druga wystawa – 2006 rok – Galeria GOKR w Kościelisku. Następne wystawy to: Słowacja – Galeria w Twardoszynie – 2007; Zako-pane – Galeria „U Wnuka”- 2008; Żywiec – 2009; Warszawa- Galeria Talentów -2010. Jej pasja tworzenia jest nieograniczona, kocha przyrodę, muzykę, sport, jest otwarta na ludzi, na nowe wyzwania.

informacja koscielisko.com.pl

Nr ogł.: 4774ec80dda4bc25

Zgłoś problem

Przetwarzanie żądania, proszę czekać...