Witaj, gość! [ Zaloguj się

 

Malarstwo Haliny Romualdy Zięby

 • Ulica: Nędzy-Kubińca 76
 • Miejscowość: Kościelisko
 • Gmina/powiat/miejsc.: Kościelisko
 • Kod pocztowy: 34-511
 • Opublikowany: 19 listopada 2011 20:16
 • Wygasa: Ogłoszenie wygasło

Opis

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę malarstwa Pani dr Haliny Romualdy Zięby z Kościeliska. Wernisaż wystawy odbędzie się 18.11.2011 r w piątek o godz. 18.00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko przy ulicy Nędzy-Kubińca 76, obok poczty. Wystawa udostępniona zwiedzającym od 17 listopada do 15 grudnia codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 do 16.30.

Dr Halina Romualda Zięba, z wykształcenia pedagog, specjalista psychoterapii, rehabilitantka. Pochodzi z Tarnowa, gdzie ukończyła LP, następnie studia na AWF w Krakowie. Jest trenerem II kl. narciarstwa oraz specjalistką rehabilitacji. Ukończyła również studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz psychologię w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Studia doktoranckie ukończyła na AWF –Wrocław.

Od 37 lat mieszka w ukochanym Kościelisku. Pracę rozpoczęła w sanatorium rehabilitacyjnym w Rabce, następnie przez osiem lat pracowała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kościelisku, od roku 1981 do 2006 była profesorem w Zespole Szkół Budowlanych. Przez 18 lat pracowała jako doradca metodyczny w zakresie wychowania fizycznego organizując konferencje, warsztaty metodyczne, lekcje pokazowe dla nau-czycieli, zawsze gotowa do niesienia wsparcia i pomocy. Przez całe życie wzbogaca swój warsztat pracy, poszerza wiedzę i umiejętności. Bierze udział w konferencjach nauko-wych, sympozjach, szkoleniach, kursach. Zdobytą wiedzą dzieli się z innymi. Przez 12 lat prowadziła Centrum Rehabilitacji i Rekreacji w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

Jest również ekspertem oświaty.

Od 15 lat pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej Oddziału Podhalańskiego w Zakopanem organizuje Ogólnopolskie Konferencje Naukowo – Metodyczne dla nau-czycieli wychowania fizycznego z udziałem wybitnych profesorów.
Przez okres 10-ciu lat pracowała na stanowisku dyrektora Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Stowarzyszenia “RODZINA” w Zakopanem, którego jest współzałożycielem.
Prowadziła warsztaty malarskie dla osób zagrożonych uzależnieniem w/g autor-skiego programu „ ART- terapia na Podhalu”. Została odznaczona nagrodą specjalną Ministra, kilkakrotnie – nagrodą Kuratora Oświaty, odznaczona za zasługi w sporcie szkolnym , oraz w sporcie wyczynowym, otrzymała prestiżową nagrodą Fundacji Pro-fesora Trześniowskiego. Od 6 lat jest starszym wykładowcą w Instytucie fizjoterapii w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.
Pani Halina emocje przelewa na płótno. Kiedy znajduje czas na malowanie? – spędza przy sztalugach każdą wolną chwilę. Pani Halina zachwyca się barwą, jej obrazy to głównie olej na płótnie. Tematyka jest różnorodna: kwiaty, martwa natura, abstrakcje. Pierwsza wystawa w 2005 roku odbyła się w Galerii Teatru im. Witkacego w Zakopanem i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Druga wystawa – 2006 rok – Galeria GOKR w Kościelisku. Następne wystawy to: Słowacja – Galeria w Twardoszynie – 2007; Zako-pane – Galeria „U Wnuka”- 2008; Żywiec – 2009; Warszawa- Galeria Talentów -2010. Jej pasja tworzenia jest nieograniczona, kocha przyrodę, muzykę, sport, jest otwarta na ludzi, na nowe wyzwania.

informacja koscielisko.com.pl

Nr ogł.: 4774ec80dda4bc25

Zgłoś problem

Przetwarzanie żądania, proszę czekać...
  włączniki dotykowe livolo opinie
  włączniki serii touch swith to druga obok fullmoon propozycja od livolo nie jest już jednorodna tafla szkła ale wyglądają równie elegancko
  livolo-wylaczniki.pl
  wioślarz treningowy sklep
  Wzmacnia i wydolnościowo wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej.
  sklepfitness.com