Witaj, gość! [ Zaloguj się

 

Lawinowe ABC – dla turystów

  • Opublikowany: 22 marca 2012 13:44

Opis

LAWINOWE ABC – DLA TURYSTÓW

W najbliższy weekend, 24 i 25 marca przy wejściu na najpopularniejsze szlaki spotkacie wolontariuszy Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy rozdawać będą naklejki propagujące akcję „Lawinowe ABC”, odpowiadać na pytania dotyczące zimowej turystyki górskiej i bezpieczeństwa lawinowego oraz demonstrować działanie zestawów lawinowych: detektora, sondy i łopaty.

Co należy robić, by uniknąć lawiny? Co oznacza zagrożenie lawinowe? Gdzie można sprawdzić stopień zagrożenia lawinowego? Do czego służą detektor, sonda i łopatka? Tego wszystkiego dowiecie się w sobotę i niedzielę od wolontariuszy TPN, którzy służyć będą wiedzą i pomocą od rana do godziny 14. Będzie można ich spotkać w czterech miejscach: przy wejściu do Doliny Chochołowskiej (na Siwej Polanie), Doliny Kościeliskiej (w Kirach), w Kuźnicach oraz na Palenicy Białczańskiej.

Sprzęt lawinowy na potrzeby akcji wypożycza Pieps.

Akcja organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lawinowe ABC”, którą od początku marca realizuje Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR-em. Patronat honorowy nad akcją objął burmistrz miasta Zakopane. Motto akcji brzmi „Stale ucz się gór. Załóż detektor. Weź sondę i łopatkę. Nie narażaj życia z miłości do gór”.

Partnerzy: PZU, Mammut, Pieps, Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich

Patroni Medialni: RMF, Gazeta Wyborcza, Tatry, Góry – Górski Magazyn Sportowy, Wspinanie.pl

Więcej na www.lawinoweabc.pl

Brak tagów

  

Nr ogł.: 9294f6b1e93e1eef

Zgłoś problem

Przetwarzanie żądania, proszę czekać...