Witaj, gość! [ Zaloguj się

 

Autokarem na Słowacje – wycieczka na Łomnicki Szczyt

  • Opublikowany: 30 marca 2012 00:00
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło

Opis

Wycieczka na Łomnicki Szczyt

Bawiąc pod Giewontem, warto przyjrzeć się ofertom zakopiańskich biur podróży, bowiem ciekawie prezentują się propozycje zorganizowanych wycieczek na Słowacje dla osób indywidualnych i całych grup. Można na przykład wybrać się całą rodzinką autokarem w słowackie Tatry, by zdobyć Łomnicki Szczyt i zwiedzić okolice.

Program wycieczki na Łomnicę

Oto jak może wyglądać program tego typu wycieczki. Spotkanie z uczestnikami wycieczki na przystanku Nosal o godzinie 8,45 na bezpłatnym parkingu. Po kilkunastu minutach omawiania spraw organizacyjnych, wycieczkowicze wyruszają autokarem w podróż do Tatrzańskiej Łomnicy, która trwa ok. półtorej godziny. Do Skalnego Plesa uczestnicy przybędą kolejką gondolową. Po godzinie 12,oo – wyjazd na Łomnicki Szczyt. Po przejściu szlaku Magistrala na Hrebieniok, podróżnicy będą mogli nieco począć i wypełnić dowolnie czas w schronisku Zamkowa Chata. Z Hrebienioka do Starego Smokovca zjazd kolejką szynową. Odjazd autokarem do Zakopanego nastąpi, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, po godzinie 17,00. Na miejscu pełni wrażeń uczestnicy powinni być już przed godziną 19,00. Każdy pasażer autokaru wycieczkowego winien mieć przy sobie dowód tożsamości oraz parę euro na wydatki poza ceną wycieczki. Koszt wycieczki to opłacenie pilota – przewodnika, przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW i KL oraz słodka niespodzianka.

Tatrzańska Łomnica kilka informacji

Jedna z większych, podtatrzańskich osad, położona ok 6 kilometrów na wschód od Starego Smokowca to Tatrzańska Łomnica – ważny ośrodek turystyczny po słowackiej stronie Tatr. Obfituje w liczne hotele, pensjonaty, kempingi tudzież koleje linowe. Koleje wywożą zwiedzających nad Łomnicki Staw i samą Łomnicę. Niestety, w swojej historii owa osada ma ciemną kartę, bowiem w roku 2006 w listopadzie potężny huragan dokonał niemal całkowitego zniszczenia lasów w rejonie Tatrzańskiej Łomnicy. Co przyczyniło się do takiej popularności tejże osady i samego szczytu, prócz owego huraganu rzecz jasna? W latach 30 i 40 ubiegłego wieku zbudowano napowietrzną kolejkę linową z Tatrzańskiej Łomnicy. Dolna stacja kolejki linowej znajduje się nad Łomnickim Stawem, który jest położony na wysokości 1751 metra n p m. Jezioro jest głębokie maksymalnie na 2 metry, niestety, na skutek pewnych okoliczności ów zbiornik wodny wysycha i nie bardzo można temu zaradzić. Powyżej jeziora działa obserwatorium astronomiczne założone w latach 40 tych ub. wieku.

Stary Smokowiec jako dodatek

Plan wycieczki zakłada spędzenie w drodze powrotnej paru chwil w Starym Smokowcu. Ta miejscowość położona u podnóża Tatr Wysokich na Słowacji została założona w roku 1793. Obecnie jest to popularny ośrodek turystyczny, jednym z najbardziej znanych budynków w Starym Smokowcu jest wybudowany w roku 1904 Grand Hotel. Warto także dorzucić, iż Stary Smokowiec jest największą miejscowością spośród Smokowców. Wycieczka autokarowa w Tatry Słowackie, która zakłada w programie zdobycie Łomnickiego Szczytu, przejazdy kolejkami wszelakiej maści i zwiedzanie starych osad jak Smokowiec, musi być atrakcyjna. Należy się jedynie uzbroić w wygodne obuwie i pogodę ducha.

 

Estera/wZakopane.pl

Nr ogł.: 9494f6e40b41f182

Zgłoś problem

Przetwarzanie żądania, proszę czekać...